Roboakademie

Seznámíte se s různými platformami výukových robotů: Bee-Bot, Blue-Bot, Ozobot, micro:bit, Lego WeDo a další. Pod vedením zkušené lektorky Hanky Šandové si je osaháte a vyzkoušíte.

Nejbližší termín: 12. 6. – 14. 6. 2020, PŮDA_Centrum technického vzdělávání, Polička

OzoSumo v Poličce

Co se dozvíte?

 • kde a jak roboty kupovat,
 • jak je skladovat,
 • jaké pořídit příslušenství,
 • pro jak staré děti se hodí,
 • kde hledat náměty do výuky a další.

Dále se naučíte

Seznámíte se důvěrněji s různými platformami výukových robotů: Bee-Bot, Blue-Bot, Ozobot, micro:bit, mBot, Lego WeDo, Arduino a další. Pod vedením zkušené lektorky Hanky Šandové si je osaháte, vyzkoušíte, jak fungují, připravíte si zadání pro děti ve svém kroužku nebo třídě nebo se rozhodnete, co a v jakém počtu potřebujete nakoupit. 🙂

Bližší informace

Kurz se koná v prostorách vzdělávacího centra PŮDA_Městské knihovně v Poličce. Od pátečního podvečera do nedělního brzkého odpoledne si budete moct na vlastní ruce osahat nejrůznější výukové pomůcky, vyzkoušet si práci s nimi jednotlivě i ve skupinách, zjistíte, jaké další příslušenství má nebo nemá smysl k jednotlivým „hračkám“ pořizovat, a konečně se dozvíte, jakým směrem rozvíjet svůj zájem o výuku robotiky či programování.


Hlavní výhody kurzu

Interaktivní přístup

Každému účastníkovi se mohou lektoři věnovat osobně. Žádná frontální výuka. Opravdový workshop, kde je čas na vlastní experimentování.

Vybavená učebna

Vzdělávací centrum je perfektně vybavené a každý účastník si může vlastníma rukama vyzkoušet všechny pomůcky.

Zkušení lektoři

Lektoři mají roky zkušeností ve vzdělávání dětí i dospělých. Znají pomůcky a dobře vědí, co funguje a jak zpestřit výuku.


Program

Celkem 3 dny kurzu (cca 16 hodin) od pátečního podvečera do nedělního brzkého odpoledne v Poličce, a to:

 • 12.–14. 6. 2020

Cena

 • 1 400 Kč

V ceně je zahrnuta káva, čaj a drobné občerstvení. Stravu a ubytování si účastníci zajišťují sami.

Z organizačních důvodů nejsme schopni vracet zaplacené příspěvky na Akademii ani jejich poměrnou část. V případě, že se nemůžete zúčastnit jednoho nebo více dní Akademie, můžete za sebe poslat náhradnici nebo náhradníka.


Říkají o Roboakademii

Roboakademie byla výborný a praktický kurz věnovaný robotům a jejich využití při výuce. Oceňuji především profesionalitu, se kterou byl kurz připraven i veden. Neocenitelné bylo i setkání s dalšími účastníky a výměna zkušeností. Rozhodně bych kurz doporučil všem zájemcům.  

Jiří ValovýStudijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Já jsem si tu našla přesně to, co jsem potřebovala a chtěla. A bavilo by mě to celý týden. Nejvíc mě nadchlo Lego We Do, Arduino a desková hra Scottie Go. To všechno jsou ideální nástroje, jak lidem přiblížit svět programování, aniž by se museli posadit na hodinu k počítači.

Jana Gajdacsová, Městská knihovna v Praze

Studovala jsem tu především robůtky určené pro školkový věk. Prohlédla jsem si je, vyzkoušela, doptala se na detaily. Odvážím si tipy na další práci  s Bee-Boty. A také nápady na to, co do školky koupit nového. Jsem nadšená a nastartovaná.

Veronika Rendlová, MŠ Štěnovice


Vaši lektoři

Hanka Šandová

Hanka Šandová

učitelka informatiky na GJK, vedoucí vzdělávacího centra PŮDA_

David Ondřich

SW konzultant, vedoucí kroužku programování na ZŠ

Věra Ondřichová

popularizátorka informatiky v projektu iMyšlení, lektorka kroužku programování na ZŠ


RoboAkademie v kostce

 • Co získáte: přehled o robotických hračkách a jejich uplatnění pro jednotlivé věkové skupiny. Možnost si všechny pomůcky osobně vyzkoušet za pomoci zkušených lektorů
 • Kdy: od 12. 6. do 14. 6. 2020, celkem zhruba 16 hodin od pátku do neděle
 • Místo konání: Polička, Městská knihovna
 • Počet účastníků: max. 20
 • Cena: 1 400 Kč

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.