FBpx

Náš příběh

Kurzy, tréninky a konzultace komunikace zajišťujeme od roku 2014. Nejprve pod hlavičkou různých organizací (Skaut, Sdružení knihoven), pak jako živnostníci a nakonec jsme na jaře 2019 založili Komunikaci21, která zastřešuje všechny naše vzdělávací aktivity.

Baví nás…

potkávat nové lidi a učit se nové věci. Pořádáme kurzy, na kterých se skvělí lektoři potkávají se skvělými účastníky a výsledkem jsou nejen nové dovednosti a znalosti, ale mnohdy i něco úplně jiného, většího. Nové spolupráce, zajímavé projekty nebo dlouhodobá přátelství.

Chceme…

takové kurzy, aby vás bavily a hodně vám daly. Co nejmíň teorií a frontální výuky, co nejvíc vlastní práce, tréninku a zpětné vazby.

Věříme…

že mnoho problémů rodin, obcí, firem pramení z mizerné komunikace. Ať už jde o komunikaci osobní, vnitrofiremní nebo vnější, mnohé se dá i bez velkého rozpočtu dělat lépe. Věda postupuje vpřed při poznávání lidského mozku a o účinné mezilidské komunikaci už leccos víme. Většina organizací ale lpí na letitých postupech proto, že „se to tak dělá“.

Zajímá nás…

psychologie a neurovědy a propojujeme je s praxí komunikace v organizacích. Výsledkem je několik ročníků PR Akademií pro neziskovky, knihovny, vědecké instituce. Připravujeme i kurzy na míru pro konkrétní organizaci (řešení konfliktů ve službách, dovednosti PR profesionála, prozákaznická komunikace aj.).

Jsme…

tři kamarádi a kolegové, kteří spolu rádi pracují. Věra a David bydlí v Srbsku u Karlštejna s dvěma dcerkami a jedním psem. Bára je z jihočeské Příbrazi, kde má dva psy, dvě děti, dvě kočky a jednoho muže.

Věra Ondřichová

Věra Ondřichová

„Vystudovala jsem žurnalistiku a mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze. V profesním životě se od počátku věnuji médiím a vztahům mezi lidmi – pracovala jsem na pozicích tiskové mluvčí či specialistky public relations v Junáku (50 tisíc členů), Městské knihovně v Praze (200 tisíc čtenářů) a na rektorátu Univerzity Karlovy. Vedu dlouhodobé vzdělávací projekty.“

Lektoruje kurzy strategie a plánování, komunikace s novináři, telefonování a copywritingu. Lektorka komunikace a PR na volné noze, konzultantka komunikačních strategií, facilitátorka. Hlavní popularizátorka iMyšlení, výkonná ředitelka Komunikace21.

David Ondřich

„Učit jsem začal, protože jsem musel. Na postgraduálu cvičení pro studenty, v práci výuka programovacích kurzů a vystupování na konferencích. Dlouholetá praxe editora časopisu a terénního fotografa pro neziskovku se spojila se zkušenostmi z komerčního sektoru a vedením týmů. Kromě svých kurzů se starám o většinu technických činností.“

Lektoruje kurzy focení a  asistuje na kurzech videa, mediální komunikace. Kdysi vědec, pak programátor, pak šéf programátorů a v současnosti IT konzultant na volné noze. Zástupce šéfredaktora Astropisu, kreativní ředitel Komunikace21.

Bára Tichavová

„Lektorskému řemeslu jsem se naučila ve skautingu, kde se mu už roky věnuju na úrovni vzdělávání dospělých. Později přibylo lektorování a vývoj kurzu například pro Scio a nyní pro Komunikaci21. Baví mě interakce na kurzech a vzájemné obohacování – neučí se jen ti kolem mě, ale i já sama. Na starosti mám také kvalitní dramaturgií kurzů.“

Lektoruje kurzy prozákaznické komunikace a komunikace v konfliktních
situacích. Dlouholetá lektorka vedoucích dětských oddílů a budoucích
instruktorů (oblast komunikace, zážitkové pedagogiky, vedení reflexí,
metodiky). Místostarostka Junáka – českého skauta.

Pro koho už jsme pracovali