FBpx

Pokusy se zrcadly a čočkami, zvukem a balancováním

4hodinový akreditovaný seminář DVPP pro učitele MŠ a 1. stupeň ZŠ.

  • OPTIKA
  • ZVUK
  • ROVNOVÁHA

Mix pěkných a méně tradičních fyzikálních témat.
4 hodiny námětů na pozorování a experimenty.

Co se naučíte, co si vyzkoušíte a co si odnesete?

  • Optika je pro děti velmi abstraktní. 👁️ A přitom se s ní setkávají na každém kroku. Ukážeme vám, co všechno s dětmi můžete pozorovat v přírodě a jak tyto jevy fungují. Vyrobíme si jednoduchý krasohled, prozkoumáme, jak funguje odrazka a reflexní vesta, budeme si hrát s akvárkem, želé a reálnými čočkami. A dostane se i na neviditelnost.
  • 👂Vyrobíme si různé zdroje zvuku a jednoduché hudební nástroje. Ukážeme si, v čem se zvuk šíří lépe, v čem hůř a v čem vůbec a na toto téma si vyrobíme jednoduchý kelímkový telefon a zaposloucháme se do zvuků přes naše kosti. Zvuk dětem dokonce i zviditelníme.
  • Od malička zápasíme s rovnováhou.🤹Společně najdeme těžiště našeho těla a prozkoumáme, kdy jsme stabilní a kdy padáme. Vyrobíme si jednoduché hračky, které budou balancovat na ploškách malých a ještě menších, nebo necháme válec kutálet do kopce.

4 hodiny kurzu po 45 minutách.

Termín: 24. 5. 2022, Praha, Senovážné nám. 24. 9.30–13.00

Cena: 1 600 Kč + DPH.


Vaši lektoři

Vojta Hanák

Vystudovaný učitel matematiky a fyziky, ale již více než 10 let člen Úžasného divadla fyziky. Za tu dobu Vojta ukazoval pokusy publiku od malých dětí až po důchodce, se vzděláním laickým i akademiky, v Česku i v zahraničí. Je spolutvůrcem série videí Badatelna a série videí pro učebnici E-Manuel. V ÚDiFu je jeho prací také tvorba scénářů a psaní všemožných textů.

Karolína Pěčková

Vystudovaná fyzička kondenzované fáze, již více než 5 let členka Úžasného divadla fyziky. V ÚDiFu se Kája stará o komunikaci stran seminářů pro učitele. Vystupuje na školách, školkách, v divadlech i na univerzitách, u nás i v zahraničí. Z vystoupení v Hannoveru přivezla pro ÚDiF ocenění. Vede skautský oddíl v Náchodě a učí fyziku na základní škole.

Bára Mikulecká

Vystudovaná astrofyzička, již více než 10 let členka Úžasného divadla fyziky. Fyzikální pokusy ukazovala mimo jiné i na výstavě EXPO v Milánu a ze zahraničí přivezla pro ÚDiF i několik ocenění. Je spolutvůrcem série videí Badatelna a série videí pro učebnici E-Manuel. Mimo jiné své aktivity vede i regionální centrum pro učitele fyziky v Praze ve spolupráci s projektem Elixír do škol a v Brně učí fyziku na základní škole.


Experiment v popularizaci v kostce

  • Co získáte: Návod, jak postupovat při přípravě popularizačního vystoupení. Baterii prostředků, ze kterých vystoupení poskládat, aby bylo co nejúspěšnější. Zpětnou vazbu zkušených popularizátorů a performerů.
  • Kdy: 24. 5.
  • Místo konání: Praha, Senovážné nám. 24
  • Cena: 1600 Kč + DPH

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.