Naši lektoři

Věra Ondřichová

Věra Ondřichová

PR specialistka, ředitelka Komunikace21

Vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy. Pracuje v oboru Pubic Relations v neziskovém a veřejném sektoru. Pracovala např. v Městské knihovně v Praze, ve Skautu, na Pedagogické fakultě JČU. Pomáhala se strategií komunikace MŠMT, Fyzikálnímu ústavu, Mumraji, Sdružení knihoven ČR a dalším organizacím.

Lektoruje kurzy: RoboAkademie – seznamovací víkend, PR Akademie pro neziskovky, Popularizace vědy, PR Akademie pro knihovny, Skvělé texty.

David Ondřich

SW konzultant, vedoucí kroužku programování na ZŠ, popularizátor astronomie

Softwarový konzultant, pomáhá na svět technologickým projektům ve firmách i veřejných institucích (CENDIS, Fyzikální ústav AV ČR). Baví ho programování a digitální fotografie. Vede kroužek informatiky pro nejmenší v Základní škole Srbsko. Vydává časopis pro příznivce astronomie.

Lektoruje kurzy: RoboAkademie – seznamovací víkend, PR Akademie pro neziskovky, Popularizace vědy

Bára Tichavová

Profesně se věnuje vzdělávání dospělých. Lektoruje a vyvíjí kurzy pro Skaut, Scio a Komunikaci21. Je místostarostkou Junáka – českého skauta.

Lektoruje kurzy: PR Akademie pro neziskovky, PR Akademie pro knihovny, Vystupování na webináři.

Hanka Šandová

Hanka Šandová

učitelka informatiky na GJK, vedoucí vzdělávacího centra _PŮDA

Vedoucí lektorka Centra technického vzdělávání _Půda v Poličce, kde organizuje a realizuje vzdělávací aktivity zaměřené na robotiku, informatické myšlení, programování, 3D tisk, laser pro laickou veřejnost i učitele. Učitelka informatiky na nižším i vyšším stupni Gymnázia Jana Keplera a nepovinného předmětu IT klubovna zaměřeného narobotiku a 3D tisk. Zajišťuje účast a podporu nadaných žáků v oborových soutěžích: Robosoutěž ZŠ i SŠ, Robotiáda, Autobot, Robotický den, Prezentiáda a Soutěž v programování.

Lektoruje kurzy: RoboAkademie

Štěpánka Duchková

Štěpánka Duchková

novinářka, moderátorka, lektorka

V médiích se pohybuje od první poloviny 90. let. Začínala jako redaktorka deníku Telegraf a poté Metropolitan. Televizní zkušenosti jsem získala jako redaktorka ve zpravodajství České televize.

Deset let působila v televizi Prima jako moderátorka Zpravodajského deníku a diskusních pořadů Nedělní partie a K věci. V současné době se věnuje především mediálním tréninkům a výuce prezentačních dovedností. Moderuje společenské akce, kongresy a tiskové konference. V Českém rozhlase moderuje pořad K věci.

Lektoruje kurzy: Popularizace vědy, PR Akademie pro neziskovky

Tereza Mašínová

Tereza Mašínová

vědkyně, popularizátorka, moderátorka

Absolventka Přírodovědecké fakulty UK působící na
Mikrobiologickém ústavu AV ČR, kde se zabývá environmentální mikrobiologií. Vedle vědeckého výzkumu se věnuje i popularizaci vědy a moderování událostí s vědeckou tématikou. Pořádá diskuzní večery s vědci v rámci projektu Science Café a je vítězkou soutěže FameLab Talking Science 2017.

Lektoruje kurzy: Akademie: Popularizace vědy

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová je spoluzakladatelka agentury We are signature. Neoblomně vysvětluje marketérům mimo jiné význam zákaznické péče a budování komunity na sociálních sítích. Pomáhá značkám najít cestu, jak začlenit sociální sítě do celého marketingového mixu.

Kr

Alexandra Bernardová

vědkyně, popularizátorka

Pracuje na přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity, kde se věnuje paleoekologii, polární ekologii a vzdělávání učitelů. Celý život je skautkou.

Lektoruje kurzy: Akademie: Popularizace vědy

Marek Janáč

Marek Janáč

novinář, editor, filmař

Publicista, rozhlasový a televizní dokumentarista, autor dvou knih a osmi CD s populárně-vědeckou tematikou. Za svou tvorbu získal řadu ocenění na domácích i mezinárodních festivalech. Popularizaci vědy považuje za dílo na úrovni jazykového překladu básně. Jeho ideálem je – na rozdíl od bonmotu srovnávajícího dobrý překlad s ženou – překlad věrný i krásný zároveň.

Lektoruje kurzy: Popularizace vědy, PR Akademie pro neziskovky

Tereza Herdová

Tereza Herdová

manažerka fundraisingu v Nadaci Via

Patnáct let pracuje v českých a mezinárodních neziskovkách, v posledních letech jako fundraiserka. Věnuje se získávání nových dárců a péči o ně. Lektoruje komunikaci s dárci – osobní i písemnou – a její strategické propojení s PR.

Lektoruje kurzy: FR Restart

Andrea Bubníková

Andrea Bubníková

šéfová Socmed Hubu v Alfréd Kašpar a hlavní lektor pro #PRAkademieSOCIAL

Naučte se od Andrey, jak se nenechat zotročit Facebookem, jak si správně plánovat práci, kde najít potřebný obsah a jak správně vyhodnocovat výsledky. Andrea jako náš hlavní lektor na #SOCIALvám nebude jen přednášet – budete od ní dostávat domácí úkoly, naučíte se, jak pracovat s foťákem (třeba i jenom s tím v mobilu!) i v těch nejšílenějších podmínkách, a bude vám k ruce na konzultace.

Lektoruje kurzy: Reklama na FB a IG, PR Akademie pro neziskovky