FBpx

Robotické odpoledne v Táboře

mBoti, Ozoboti, Lego, micro:bit a další robotické hračky a stavebnice dělaly 24. června radost dětem i dospělákům v táborské knihovně. 

Technologie a softwarová řešení jsou jednou z cest do udržitelné budoucnosti. Proto jsme s radostí přijali pozvání Městské knihovny v Táboře na zajištění 5 stanovišť městského Dne udržitelné energetiky

„Přáli bychom si, aby každé dítě dostalo šanci seznámit se s informatikou a programováním a zjistit, zda to pro něj může být jedna ze zajímavých a tvořivých náplní života,“ říká David Ondřich z Komunikace21. „Do Tábora jsme přivezli různé robotické stavebnice a  nechali jsme děti objevovat, jak se díky programování dají řešit i komplikované problémy.“ 

mBot připraven k akci

Děti a jejich rodiče si mohli zkusit třídění odpadu s mBoty, šetření  elektrické energie pomocí micro:bitů, skladové hospodářství s Ozoboty, algoritmizaci a logické myšlení v deskových hrách Scottie, go! a Ricochet Robots. Nejmladší návštěvníci postavili a naprogramovali jednoduchý stroj pomocí Lega WeDo, starší pak zkoušeli sestavit složitější sadu příkazů pro robota z Lega Boost.

Závěrečné selfie našeho týmu

„Navštívilo nás nejmíň 50 dětí, často přišly celé rodiny. Holky i kluky a dokonce i maminky a tatínky to moc bavilo. Bylo skvělé děti pozorovat, když se zasekly u nějakého problému a musely namáhat mozek, aby přišly na řešení. A ta radost, když se jim to povedlo,“ vzpomíná na akci David Ondřich, profesí informatik, který ve volném čase vede robotický kroužek na základní škole. 

Zajímá-li vás edukační robotika víc, napište nám nebo se přihlaste na nejbližší Roboakademii